Václav Vocásek

Lektor tělesného a duševního rozvoje.

Pokud člověka něco trápí tak hledá cestu jak se utrpení a bolesti zbavit. U mě to nebylo jiné. Hnacím motorem mojí snahy hledat řešení byl můj velmi špatný zdravotní a psychický stav.


 


Během života jsem studoval a vyzkoušel mnoho metod, které mají vést ke zdraví a vitalitě. Většina vyzkoušených postupů a metod nedokázala vyřešit moje problémy, které jsem měl. Byl jsem případem, který byl na odpis a myslel jsem si, že žít nemá cenu. Přesto všechno jsem se nevzdal a pokračoval dál.


 


V roce 2004 jsem dozrál pro seznámení s málo známou, ale jedinečnou metodou čchi-kung – qi-gong (čínská cvičení zaměřená na tělo a ducha). Metoda pochází z Číny a jejím zaměřením je umění kultivace těla a mysli. Postupem času se začaly dostavovat kladné výsledky a chtěl jsem se o tomto systému dovědět více. Studoval jsem a cvičil čchi-kung, abych pronikl do hloubky tohoto umění.


 


Za více než 10 let jsem absolvoval mnoho kurzů a seminářů v různých  zemích, směřujících k prohloubení praxe a chápání čchi-kungu. Dokonce došlo i na kolébku  čchi-kungu  Čínu-Šaolin. V letech 2010 a 2012  jsem  absolvoval intenzivní trénink a studium v Šaolinu a okolních horách.


 


Potvrdilo se mi, že čchi-kung zaujímá vyjimečné postavení v umění kultivovat naše tělo a mysl. Výsledky, které se dostavily a dostavují jsou opravdu úžasné.


 


Například se mi zlepšil zrak natolik, že jsem přestal nosit brýle, vyléčení ledvin, vyléčení z alergie, vyléčení z deprese, dosažení emocionální rovnováhy, obrovské zvýšení sil a energie, hluboký a klidný spánek, vnitřní jistota a klid, schopnost se vyrovnat s různými situacemi, zlepšení paměti, rychleji se učím, mám více nápadů, naučil jsem se ovládat svojí životní sílu, změnilo se mi vnímání sebe a světa – život je barevnější a zajímavější.


 


Pokračovat bych mohl dál. Nyní vím, že se mi otevírají další brány k odhalení bohatství a tajemství života.

Jsem autorem projektů:

Jak si zlepšit zrak přirozeným způsobem


Škola Perly čchi-kungu (tělesný a duševní rozvoj)


Ozdravný a rozvojový čchi-kung program pro seniory.


Ozdravný program pro osoby se sníženou pohyblivostí (po úrazech, po operacích atd).

Napsal jsem :

Moudrost čchi-kungu a tradiční čínské medicíny


Přirozená meditace – 8 kroků vedoucí k meditaci v každodenním životě


Co musíte vědět, než začnete řešit tělesné a duševní napětíKnihy jsou neprodejné a jsou součástí studia čchi-kungu jako vzdělávací bonusy pro studenty.

Šaolin 2010